Čelsi pao u Njukaslu

Fudbaleri Njukasla savladali su večeras na svom terenu Čelsi sa 3:2 u jednom od derbi mečeva 25. kola Premijer lige, dok je Arsenal u Londonu bio bolji od Stouka sa 1:0.

Čelsijev "dželat" bio je novajlija u Njukaslu, Musa Sisoko koji je bio dvostruki strelac, a pobedonosni pogodak postigao je u poslednjim trenucima meča.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za londonske "plavce".

Ekipa Arsenala se baš namučila da dođe do trijumfa protiv gostujućeg Stouka, a to im je na kraju omogućio Lukas Podolski pogotkom u 78. minutu iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Evertona i Aston Vile u Liverpulu su podelili bodove (3:3), a bio je to okršaj Belgijanaca na suprotnim stranama, Maruana Felainija i Kristijana Benteka koji su postigli po dva gola.

Pobedu na domaćem terenu zabeležio je i Vest Hem koji je golom Endija Kerola u 77. minutu savladao Svonsi.

Kvins Park Renders - Norič 0:0

Arsenal - Stouk 1:0 (Podolski 78)

Everton - Aston Vila 3:3 (Aničebe 21, Felaini 69, 90 - Benteke 2, 61, Agbonlahor 24)

Njukasl - Čelsi 3:2 (Gutijerez 41, Sisoko 68, 90 - Lampard 55, Mata 61)

Reding - Sanderlend 2:1 (Kebe 7, 85 - Gardner 29. penal)

Vigan - Sautempton 1:2 (Kaldvel 25 - Lambert 64, Šnajderlin 85)

Vest Hem - Svonsi 1:0 (Kerol 77)