| by

0

Tri crvena i penala, Atletiko 2:1

Fudbaleri Atletiko Madrida stekli su prednost od 2:1 (0:0) protiv Sevilje, u polufinalu Kupa Kralja.

Sva tri gola na "Visente Kalderonu" postignuta su iz penala koji su napravljeni iganjem rukom u drugom poluvremenu, a meč su obeležila i tri crvena kartona.

U prvom polufinalnom duelu u sredu su na "Santjago Bernabeu" Real Madrid i Barselon remizirali 1:1. Revanš mečevi su 2. marta.

Atletiko je poveo u 49. minutu preko Dijega Koste nakonla što je Emir Spahić igrao rukom u kaznenom prostoru, zbog čega je isključen.
Sedam minuta kasnije istom merom revanđirao mu se Dijego Godin, igrao je rukom u šesnaestercu, a Alvaro Negerdo je realizovao penal.

Pobedu Atletiku doneo je drugim golom iz penala Dijego Kosta, nakon što je i Fernando Navaro igrao rukom, a isti igrač je dva minuta pre kraja dobio i drugi žuti karton.